o sobie

 


Występuję z autorskim recitalem „Chyba piosenki”.
Współtworzyłem: Kabaret Słuchajcie i kabaret Grzegorz Halama Oklasky.
Innymi słowy: piszę, komponuję, występuję.

Początek mojej działalności artystycznej przypada na połowę lat dziewięćdziesiątych. Była to tak zwana „poezja śpiewana” i piosenka turystyczna. Jednak, to zamiłowanie do kabaretu zaskutkowało rozpoczęciem pracy na scenie i estradzie.

1998 – 2003 – kabaret Słuchajcie (byłem ojcem założycielem, liderem, managerem, autorem i aktorem).

2003 – 2019 – kabaret Grzegorz Halama Oklasky (aktor, autor).

2011 – „do obecnie” – Jarosław Jaros – występuję solo, łącząc w całość swoje artystyczne pasje, czyli piosenki z kręgu „krainy łagodności” i kabaret.

Pojawiałem się w programach telewizyjnych (TVP1, TVP2, POLSAT, COMEDY CENTRAL, HBO) i radiowych (przede wszystkim Polskie Radio „Trójka”).

Nie jestem już artystą młodego pokolenia i nie jestem jeszcze artystą starszego pokolenia.
Nazwijmy mnie zatem artystą średniego pokolenia.

Współpraca z Grzegorzem Halamą rozpoczęła się prawdopodobnie w 2001 roku, ale trudno to dokładnie ustalić. Od 2003 występowaliśmy razem na scenie. W programie „Humor i papierosy” prowadziłem wywiad z panem Józkiem. W programie „wygłupy przez duże W” pojawiałem się znacznie częściej. W kolejnym programie „Żule i bandziory” pojawiałem się bardzo często.Ostatni nasz wspólny program, to „Jestem ochroniarzem”.

Oprócz wspólnych występów z Grzegorzem mamy za sobą cykliczny program dla telewizji Polsat „O rety! Kabarety!”. Przez 9 lat nagrywaliśmy audycje do radiowej „Trójki”.

Wydaliśmy CD z programem „Humor i papierosy”, DVD z programem „wygłupy przez duże W”, a obecnie jest przygotowane kolejne DVD z programem „Żule i bandziory” (udostępniliśmy materiał w całości w youtube‚ie).

W 2003 roku dołączyłem do Projektu H.
Projekt powstał dzięki Dorocie Halamie, Grzegorzowi Halamie i Znanemu Wojtkowi Kamińskiemu. Kabaret zadebiutował na Rybnickiej Jesieni Kabaretowej „Ryjek” w 2002 roku, wygrywając ten festiwal. Później do oficjalnego składu dołączył Bartłomiej Lewczuk i ja. Założeniem kabaretu było wykraczać poza tradycyjne pojmowanie kabaretu. Projekt pokazywał, że w kabarecie jest miejsce na piosenkę liryczną, czteroaktową trzyaktówkę – wzorowaną na Czechowie, a także na wiele innych rzeczy. Kabaret w 2009 roku został rozwiązany.